м. Чернігів,
вул. П'ятницька, 69
тел./факс: (0462) 727-135
cnfishpatrol@cndro.gov.ua

Форма контакту


Символіка Держкомрибгоспу

НОВИНИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО РИБООХОРОННОГО ПАТРУЛЯ / 3 березня Всесвітній день дикої природи

3 березня Всесвітній день дикої природи 

        Понад 40 років назад, а саме 3 березня 1973 року було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни, відому як СІТЕС. Під міжнародною охороною на сьогодні знаходиться близько 5600 видів тварин і 30 тисяч видів рослин. Учасниками Конвенції є 180 держав, серед яких і Україна.

Цей День покликаний нагадати нам про необхідність активізації боротьби зі злочинами проти дикої природи, привернути увагу до проблеми браконьєрства, що має далекосяжні екологічні, економічні та соціальні наслідки.

      Збереження водних біоресурсів у природному стані основне завдання Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області.

       Основними шляхами збереження водних біоресурсів річок та озер Чернігівщини є:

1.     Боротьба з браконьєрством;

2.     Збереження умов існування водних біоресурсів у природному стані;

3.     Неприпустимість погіршення середовища перебування, шляхів міграції та умов розмноження водних біоресурсів;

4.     Збереження цілісності природних угрупувань водних біоресурсів;

5.     Дотримання науково обґрунтованих нормативів та лімітів використання водних біоресурсів та забезпечення невиснажливого їх використання.

     Боротьба з браконьєрством головна задача управління, і її потрібно вести комплексно. Крім застосування природоохоронного законодавства, ще необхідно приділяти увагу природоохоронній пропаганді серед населення області.

     В 2014 році державними інспекторами управління виявлено 990 порушення правил рибальства, з них за період нересту водних біоресурсів було викрито 421 порушення правил рибальства.

      Працівниками управління за цей же період на рибоохорону тематику проведено 56 виступів у засобах масової інформації та  Інтернет мережі, опубліковано 77 статей в обласних газетах, зроблено 22 виступи на телебаченні.

      Для збереження умов існування водних біоресурсів та недопущення погіршення середовища перебування водних біоресурсів користувачами водних біоресурсів проводяться рибоводно - меліоративні заходи, а також з цією ж метою проводиться вселення риб – меліораторів у природні водойми.

      В 2014 році в природні водойми Чернігівської області за рахунок користувачів було вселено 77,485 тис.екз. водних біоресурсів.      Крім того, в рамках бюджетної програми (відтворення водних живих ресурсів у внутрішніх водних об’єктах та Азово – Чорноморському басейні) у 2013 році було вселено 440 тис.екз молоді товстолоба у Київське водосховище в адміністративних межах Чернігівської області.

        В 2012 році в рамках бюджетної програми у р. Десна в межах Чернігівської області ПрАТ «Чернігіврибгосп» було вселено молоді стерляді 138,7 тис.екз.

     Ще одним із шляхів збереження дикої природи, а саме тих видів риб які занесені до Червоної книги України, це створення іхтіологічних заказників. В Новгород-Сіверському районі створений іхтіологічний заказник «Кам’яна гряда».  Рішенням Чернігівської обласної ради від 30 липня 2010 року в області створено іхтіологічний заказник «Лісконоги» у Новгород-Сіверському районі. Іхтіологічний заказник «Лісконоги» являє собою зимувальну яму на р. Десна, що є місцем існування червонокнижного виду риби – стерляді. Створення заказника ініційовано Деснянським басейновим управлінням охорони водних живих ресурсів за підтримки Державної служби заповідної справи України.