м. Чернігів,
вул. П'ятницька, 69
тел./факс: (0462) 727-135
cnfishpatrol@cndro.gov.ua

Форма контакту


Символіка Держкомрибгоспу

НОВИНИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО РИБООХОРОННОГО ПАТРУЛЯ / Звідки риба на нашому столі?

 Звідки риба на нашому столі?

 

У 2015 році, з приходом до Державного агентства рибного господарства України нового керівництва, почали впроваджуватись нові  прогресивні реформи. Одним з пріоритетних напрямів роботи є реформування та дерегуляції промислового вилову риби. Зазначені зміни спрямовані на підвищення інвестиційної привабливості галузі, стимулювання підприємницької активності, спрощення умов ведення бізнесу та легалізацію рибогосподарської діяльності. Запроваджується досвід європейських країн.

Основна мета відповідних реформ – до 2020 року збільшити внутрішній український рибний продукт, зменшити частку імпорту (який сьогодні сягає майже 80%), наповнити ринок вітчизняною рибою, доступною пересічним громадянам.

На сьогодні в Україні розвинене:

промислове рибальство - вид спеціального використання водних біоресурсів (вилучення, приймання, переробка, зберігання, транспортування тощо,) у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах);

спеціальне товарне рибне господарство (СТРГ)- діяльність, яка включає комплекс заходів, основною метою яких є підвищення рибопродуктивності рибогосподарського водного об'єкта (його частини) шляхом штучного відтворення водних біоресурсів, а також шляхом збереження та раціонального використання видів водних біоресурсів, які раніше перебували у рибогосподарському водному об'єкті;

Останніми роками набуває розвитку аквакультура (рибництво) - сільськогосподарська діяльність із штучного розведення, утримання та вирощування об’єктів аквакультури у повністю або частково контрольованих умовах для одержання сільськогосподарської продукції (продукції аквакультури) та її реалізації, виробництва кормів, відтворення біоресурсів, ведення селекційно-племінної роботи, інтродукції, переселення, акліматизації та реакліматизації гідробіонтів, поповнення запасів водних біоресурсів, збереження їх біорізноманіття, а також надання рекреаційних послуг.

На території Чернігівської області промисловим виловом водних біоресурсів займаються 7 користувачів на р. Дніпро та р. Десна з озерами.

Станом на 01.08.2015 загальний вилов водних біоресурсів промисловиками склав 16 т. риби., з них 70% виловлено на р.Дніпро та 30% на р.Десна з озерами, а за 2014 рік – 94,8 т.риби, з них на р.Дніпро – 34%, р.Десна з озерами – 15%, Київське водосховище – 51%.

Основну масу улову в промислі складає ляш, плітка, плоскирка, щука, синець, карась сріблястий, окунь, лин, судак, сом.

Штучним розведенням та вирощуванням водних біоресурсів за Режимом СТРГ займаються 11 користувачів на 12 водних об’єктах загальною площею 350 га. Основну масу у розведенні і вирощенні водних біоресурсів складає короп, товстолоб, білий амур, карась, щука, окунь, лин, плітка та ін.

Вирощування риби за Режимом СТРГ на тероторії області має сезонний характер: навесні (квітень – травень) проводиться зариблення водойм, а восени (вересень – листопад), безпосередньо, здійснюється вилов водних біоресурсів. На сьогодні СТРГ виловлено більше 3т. риби, а за  2014 рік  - більше 30 т.риби.

На сьогоднішній день на території області здіюснюють господарську діяльність 8 субєктів аквакультури. За 2014 рік ними виловлено товарної продукції більше  901 т, вирощено рибопосадкового матеріалу 4463 тис.шт.

Вся видобута рибна продукція постачається на споживчі ринки населених пунктів Чернігівської області.

         Маємо надію, що впровадження новітніх реформ створить сприятливий інвестиційний клімат в рибогосподарській галузі, в т.ч. і на Чернігівщині, спростить умови роботи для підприємств аквакультури і незабаром на столах громадян з'явиться своя  дешева, якісна та смачна рибка.