м. Чернігів,
вул. П'ятницька, 69
тел./факс: (0462) 727-135
cnfishpatrol@cndro.gov.ua

Форма контакту


Символіка Держкомрибгоспу

НОВИНИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО РИБООХОРОННОГО ПАТРУЛЯ / Про рибу мовою цифр.

           Про рибу мовою цифр.

       За 9 місяців 2015 року у внутрішніх водоймах на території Чернігівської області користувачами, що займаються промисловим виловом риби добуто 27,7 т. водних біоресурсів, що майже на 6% більше аналогічного періоду минулого року, з них 73% виловлено на р.Дніпро та 27% на р.Десна з озерами.

      Основну масу вилову складають: лящ – 42%, плоскирка – 30%, плітка -  15%, синець – 5%, щука – 4%, судак - 1,5%, окунь – 0,9%, карась сріблястий – 0,7%. Також зустрічаються: лин, білизна, сом, чехоня, товстолоб, білий амур, краснопірка, клепець, підуст, в’язь.

Держрибагенством проводиться реформа рибної галузі України, в тому числі і промислового лову.

Сьогодні винесено на розгляд Уряду ряд нормативних документів стосовно дерегуляції рибної галузі.

Серед основних пропозицій Держрибагентства із дерегуляції рибної галузі – відміна ліцензування та квот, впровадження дозволу на промисловий вилов риби на 5 років із закріпленою часткою від загального ліміту, впровадження системи електронного моніторингу суден, встановлення чітких зон для любительського та промислового лову  на водоймах, сертифікації походження риби .

Крім того, Держрибагентство планує стимулювати створення саморегулювних організацій на водоймах. Вони повинні об’єднати всіх користувачів, що ведуть промисел на водоймі задля дбайливого користування нею.

Основна мета проведення реформ – зменшення корупційних схем в галузі та збільшення частки своєї риби на вітчизняному ринку.

 

Чернігіврибоохорона.