м. Чернігів,
вул. П'ятницька, 69
тел./факс: (0462) 727-135
cnfishpatrol@cndro.gov.ua

Форма контакту


Символіка Держкомрибгоспу

НОВИНИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО РИБООХОРОННОГО ПАТРУЛЯ / Засідання міжвідомчої робочої групи щодо проведення весняно-літньої заборони у 2017 році

    Згідно з розпорядженням Чернігівської обласної адміністрації від 02.03.2017 №122 «Про проведення весняно-літньої  заборони у 2017 році» утворено міжвідомчу робочу групу з питань охорони та відтворення водних біоресурсів.

22 березня 2017 року під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Наталії Романової відбулось засідання міжвідомчої робочої групи. На засіданні були присутні начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області Микола Каленюк, начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Чернігіврибоохорони, начальник Державної екологічної інспекції Чернігівській області представники департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, Чернігівського прикордонного загону та поліції області.

     Заступник голови ОДА Наталія Романова наголосила на тому що охорона водних біоресурсів є важливою складовою захисту екологічного довкілля Чернігівщини, всі повинні докласти спільних зусиль щоб не було фактів браконьєрства, особливо в період нересту.

Начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області Микола Каленюк зауважив що від того як пройде нерестовий період залежить біорізноманіття наших водойм і сталість популяцій риби, що у свою чергу прямо впливає на розвиток рибної галузі як регіону так і Україні в цілому. Ознайомив присутніх з наказом Чернігіврибоохорони від 17.03.2017 №20 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах підконтрольних управлінню в 2017 р», планом заходів щодо підготовки і проведення весняно – літньої нерестової заборони на лов водних біоресурсів у 2017 році та запросив обговорити план спільних заходів який був погоджений Головою Чернігівської ОДА та керівниками присутніх представників зазначених відомств.

  Начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Чернігіврибоохорони зазначив що в період нересту буде припинено промисловий вилов водних біоресурсів, контроль за виконанням цих вимог буде проводити Чернігіврибоохорона.

Представник Чернігівського прикордонного загону довів до відома присутніх, що відповідно до Закону України «Про державну прикордонну службу» підрозділами що охороняють державний кордон в межах Чернігівської області, у районах несення служби (р.Дніпро та р.Сож – відділи прикордонної служби Дніпровське та Задеріївка, відділення інспекторів прикордонної служби Радуль і Неданчичі, та Гремяч), здійснюють контроль за збереженням природних ресурсів, додержанням правил промислової та іншої  діяльності,  охороною довкілля. На даних ділянках будуть працювати окремі групи, які разом з державними інспекторами рибоохорони будуть виявляти браконьєрів.

Представник поліції області наголосив про те що на час проходження нерестового періоду будуть створені мобільні групи, які разом з інспекторами рибоохорони здійснюватимуть рибоохоронні рейди. Будуть виділені матеріальні ресурси, щоб максимально ефективно провести роботу по збереженню водних біоресурсів.

Начальник екологічної інспекції області зауважив про неузгодженість нормативно - правових актів, які регламентують початок і закінчення нерестового періоду з нормами ст.39 Закону України «Про тваринний світ». Згідно наказів територіальних органів Держрибагентства України заборона на вилов риби повністю закінчується 31 травня, а «сезон тиші» згідно Закону України «Про тваринний світ» триває до 15 червня. Це призводить до того, що рибалки виходячи на воду до 15 червня наражаються на штрафні санкції від екологів.

Обговорили організацію спільного контролю з представниками органів рибоохорони, поліції, прикордонниками, за незаконним перевезенням риби та інших водних біоресурсів на магістральних трасах та інших шляхах у період заборони.

Піднімалось питання щодо забезпечення спільного нагляду (контролю) разом з представниками рибоохорони та Держпродспоживслужби, за якістю і безпечністю риби яка потрапляє до споживачів області та недопущенням на ринки області незаконно виловленої риби в період проходження нересту. Представник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області зазначив, що у новоствореній Держпродспоживслужбі функціонує Управління безпеки харчових продуктів та ветеринарної медицини, яке може залучатись під час спільних рейдів по стихійних ринках збуту риби

Микола Каленюк повідомив присутніх, що будуть організовані аналітичні групи зі збору та аналізу інформації стосовно виконання спільних заходів з охорони водних біоресурсів в період весняно – літньої заборони.

Всі присутні на міжвідомчій нараді висловили свою готовність до плідної співпраці під час проведення нерестової компанії.

Підсумовуючи результати міжвідомчої наради заступник голови ОДА зазначила: «Наше завдання — захистити водні біоресурси Чернігівщини. Крім роз’яснювальної роботи, необхідно проводити і виховну із залученням органів місцевого самоврядування. Кожний охочий порибалити повинен знати і пам’ятати, що наловити риби можна на великий штраф, а можна — і на кримінальну статтю»

 Інформація про проведення засідання міжвідомчої робочої групи розміщена на сайті Чернігівської ОДА.

 ВІДЕО