м. Чернігів,
вул. П'ятницька, 69
тел./факс: (0462) 727-135
cnfishpatrol@cndro.gov.ua

Форма контакту


Символіка Держкомрибгоспу

Новини Держрибагентства України / Влада створить пільги для рибних господарств

 Влада створить пільги для рибних господарств, програма Факти на каналі ICTV

Відкосюжет "Влада створить пільги для рибних господарств", програма "Факти" на каналі ICTV, 30.07. 2015

 Текст сюжету:

Олена ФРОЛЯК, ведуча: Рибні господарства сподіваються на збільшення готівки і прибутків – завдяки ініціативі Державного агентства рибного господартсва України, яке планує запровадити пільги за оренду водойм. Таким чином, у бізнес-середовищі рибгоспи зможуть почуватися як риба в воді. Всі водні об’єкти теж хочуть внести до єдиного реєстру та запровадити їх охорону від браконьєрів. Нині документи на погодженні у профільному міністерстві. Очікується внесення необхідних змін до парламенту восени. А поки рибгоспи виживають як можуть. Української риби не вистачає, а 80% тієї, що на полицях – імпортна. А значить, дуже дорога.

 

Кореспондент: У лиманному господарстві "Ошитки" не вважають себе великим підприємством. На рік продають до 20 тонн риби. Не вистачає навіть для продажу у великі мережі супермаркетів. Обсяги маленькі, але податки великі. На рік платять 150 тисяч гривень за оренду землі. Майже стільки ж – за дамби. За 12 років роботи прибутку поки не мають.

 Віктор ПОКАТИЛО, заступник голови правління ПрАТ "Вишгородсільрибгосп": "Рост рыбы не быстрый. Его нельзя… Сегодня посадил – завтра собрал. 50-60% - это налоги, аренда и все остальное. Может быть, даже больше".

 Кореспондент: Порівнювати приємне з прибутковим вже цього року буде легше - обіцяють у Держрибагентстві. Зміни до Податкового кодексу передбачають пільги для рибгоспів за оренду землі. Торік плата зросла вчетверо.

 Ярема КОВАЛІВ, голова Держрибагентства: "Відкоригувавши цю помилку, ми значно полегшимо і спростимо діяльність, по-перше, підприємств і, по-друге, зменшимо на них навантаження податкової, що дозволить в кінцевому результаті зменшити вартість робіт для кінцевих споживачів".

 Кореспондент: Всі водні об’єкти обіцяють внести до єдиного реєстру та посилити охорону рибгоспів від браконьєрів. Поки сумна статистика змушує підприємців і споживачів плакати як білуга. За півроку у внутрішніх водоймах країни виловили майже шість тисяч тонн риби. Це офіційна статистика рибгоспів та рибалок. І майже 80% риби на прилавках магазинів – імпорт. Тому фахівці застерігають: доведеться переглядати умови оренди. Адже деякі угоди укладено до 50 років. Додають: для розвитку рибгоспів систему пільг треба розвивати.

 Богдан АНДРЮЩЕНКО, в.о. генерального директора Української аграрної конфедерації: "Навіть орендну плату можна встановлювати пільгову, нульову ставку на перший рік. На другий рік вже дивитися по господарській діяльності. Дозволити використовувати, наприклад, податок на прибуток для розвитку власних виробничих можливостей цього ж самого підприємства".

 Кореспондент: На що витратити заощаджені гроші, у лиманному господарстві "Ошитки" вже знають. Приміром, тут першими в країні використовують понтони для вирощування та перетримки риби.

 Віктор ПОКАТИЛО, заступник голови правління ПрАТ "Вишгородсільрибгосп": "Понтон держится за счет труб. Могут быть использованы любые материалы. Но мы взяли именно пластиковые трубы, которые также производятся в Украине. Любое снижение налогов идет только в плюс предприятию".

 Кореспондент: Нині документи погоджують у профільному міністерстві. Зміни планують винести на розгляд парламенту вже восени цього року.